Článek
"Zadržet se ho podařilo díky schengenskému informačnímu systému a spolupráci centrál SIRENE ve Frankfurtu, když tento člověk cestoval do Austrálie, kde se zřejmě dlouhodobě ukrýval před trestním stíháním," řekl Primě Michael Weiss z národní cenrály SIRENE. Na základě evropského zatykače by měl být Romanovský předán do Česka.
Obžaloba v procesu vinila podnikatele Tomáše Pitra, Miroslava Provoda, Jiřího Syrovátku, Milana Jungra a Vratislava Romanovského z toho, že vymáhali po finančních úřadech vrácení daní pomocí fiktivních faktur. Ze šesti případů se jim to údajně podařilo pětkrát, a stát tak připravili asi o 51 miliónů korun.
V listopadu 2005 prvoinstanční soud odsoudil Provoda k devíti letům vězení, Pitrovi vyměřil 8,5 roku. Pražský vrchní soud pak všem tresty zmírnil s tím, že byly nepřiměřeně přísné. Pravomocně Pitra, Provoda a Syrovátku odsoudil k pěti letům ve vězení. Romanovský dostal šestiletý trest a Jungr dvouletý podmíněný trest. Dovolání Pitra, Provoda, Romanovského a Jungra koncem roku 2007 odmítl Nejvyšší soud. Syrovátkovi, který trpí nevyléčitelnou nemocí, loni soud trest odpustil.
Pitr, který býval spojován s potravinářskou firmou Setuza a je považován za jednoho z nejbohatších podnikatelů v zemi, zmizel v zahraničí a trestu se vyhýbá. Do vězení údajně nenastoupil z obavy o svůj život. Je na něho vydán také evropský a mezinárodní zatykač. Provod do vězení nastoupil v červnu 2007.