Článek
Britské úřady ve středu oznámily 44 104 potvrzených případů nákazy koronavirem za předcházející den. V nařízené desetidenní karanténě kvůli kontaktu s infikovaným je 1,7 milionu lidí. V mnohých odvětvích chybějí lidé. V supermarketech se nestíhají doplňovat potraviny do regálů nebo musí měnit otevírací doba. Problémy hlásí společnosti Tesco, Sainsbury’s či Waitrose.
„Jsme touto situací velmi znepokojeni, ale sledujeme ji,“ odvětil ministr na dotaz ohledně snímků prázdných regálů v některých supermarketech, které kolují na sociálních sítích. Nakupující si v příspěvcích stěžují, že v obchodech chybí maso, pečivo, ovoce, zelenina či toaletní papír.
Proti deltě funguje Pfizer i AstraZeneca, nutné jsou ale obě dávky, ukázala studie
Předseda Britské asociace zpracovatelů masa Nick Allen varoval, že dodavatelé jsou „na pokraji kolapsu“. V zemi hrozí nedostatek potravin v obchodech a paliv, napsala agentura Reuters.
„Zaměstnancům a dodavatelům obchodních řetězců, kteří během pandemie sehráli klíčovou roli, by mělo být umožněno pracovat, pokud poskytnou potvrzení o ukončeném očkování nebo negativní test na koronavirus. Musíme zajistit, že si lidé budou moci nakoupit jídlo a další zboží,“ uvedl Andrew Opie, šéf obchodního sdružení British Retail Consortium.
V Británii očkování zabírá. Nakažených je stejně jako na podzim, těžkých případů ale výrazně ubylo
Upozornění s výzvou k desetidenní karanténě, které vysílá trasovací aplikace, narušilo i fungování škol a zdravotnického systému.