Článek
Ke Kosu připlouvají gumové čluny, na nichž z Turecka denně dorazí několik set lidí. Jde hlavně o běžence ze Sýrie a Afghánistánu. Řecké úřady se snaží je zaregistrovat a poskytnout jim přístřeší a jídlo.

Uprchlíci na Kosu čekají na registraci před policejní stanicí.
KOMENTÁŘ DNE:
Lyžařské Nagano - Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>
Na Kosu, který je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací, běženci kempují v parcích a na náměstích. Pro registraci byl vyčleněn stadión, před nímž se tísní dav asi 1500 lidí.

Policie použila i hasicí přístroje.

Nepočetní policisté se snažili udržet pořádek mezi tlačícími se lidmi také hasicími přístroji.

Syrští uprchlíci na řeckém ostrově Kos
Nepočetní policisté se snažili udržet pořádek mezi tlačícími se lidmi hasicími přístroji i obušky, takže se několik set vyděšených uprchlíků dalo na útěk. Další skupina zablokovala pobřežní silnici na protest proti pomalé registraci.
"Chceme doklady, chceme jíst," volali.

Afghánští uprchlíci u řeckého ostrova Kos

Řecký policista se snaží zatlačit uprchlíky na Kosu za bezpečnostní plot u policejní stanice, kde čekají na registraci.
Podobné napětí panuje na mnoha dalších řeckých ostrovech, které bojují s množstvím uprchlíků. Pobřežní stráž v úterý oznámila, že od pondělka musela při sedmi oddělených akcích poskytnout pomoc 329 uprchlíkům u břehů ostrovů Kos a Lesbos.

Syrští uprchlíci na řeckém ostrově Kos
K řeckým ostrovům od začátku roku dorazilo na 124 000 uprchlíků, což je 750 procent ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. V pondělí řecká policie oznámila, že kvůli nelegálnímu vstupu nebo nelegálnímu pobytu bylo zadrženo přes 156 000 běženců.