Článek
„Je to ostuda a svinstvo, že po prezidentovi fašistického státu jsou v demokratické Slovenské republice pojmenována veřejná prostranství,“ reagoval poslanec opoziční strany Svoboda a Solidarita Ondrej Dostál.
Ústřední svaz židovský obci vyjádřil nad postojem části poslanců zklamání a vyzval ty, kteří hlasovali proti nebo se zdrželi, aby se nezúčastňovali vzpomínkových akcí za oběti holocaustu nebo padlých ve Slovenském národním povstání.
Ve Varíně žilo před druhou světovou válkou 25 židovských rodin. Po válce se z nacistických koncentračních táborů nevrátil ani jeden židovský obyvatel obce.
Obecní zastupitelé na Slovensku odmítli přejmenovat Tisovu ulici
Místní zastupitelé obce Varín loni nevyhověli požadavku prokurátora na přejmenování ulice pojmenované po prezidentu Slovenského státu Jozefu Tisovi, který byl po válce popraven jako válečný zločinec. Místní referendum o změně názvu ulice bylo neplatné. Varín tak zůstává jedinou obcí na Slovensku, která má Tisovu ulici.
Obec pojmenovala ulici po válečném zločinci Tisovi v roce 1993, jen několik měsíců po rozdělení Československa. Ulice byla původně pojmenovaná paradoxně po hrdinovi Slovenského národního povstání (SNP) kapitánu Ladislavu Pflieglovi, který se ve Varíně narodil.