Článek
„Máme už 80 tisíc podpisů. K vypsání referenda o předčasných volbách je potřeba 350 tisíc podpisů,“ řekl jeden z mladíků s petičními archy. Organizátoři by chtěli spojit referendum s podzimními komunálnímu volbami.
Protest tentokrát nezorganizovala iniciativa Za slušné Slovensko, ale několik dalších, které mají vesměs kritický názor na současnou vládní koalici strany Směr-sociální demokracie, Slovenské národní strany a strany Most-Híd.

Matej Hložník z iniciativy Hněvám se konstatoval, že v jiných slovenských městech se v pátek žádné akce nekonají. „Nebylo našim cílem dělat taková masová shromáždění, jako zorganizovala iniciativa Za slušné Slovensko. Chceme oslovit hlavně ty, kteří nás trochu znají a vědí o co nám jde,“ řekl Hložník, který odmítá, že za iniciativou stojí nějaká politická strana.
Juraj Šeliga a Karolína Farská z iniciativy Za slušné Slovensko potvrdili, že s pátečním shromážděním nemají nic společného. „Nemají transparentní účty a nevysvětlili, kdo přesně za nimi stojí,“ nechali se slyšet organizátoři nejmasovějších protestů od roku 1989, které vypukly po zmíněné vraždě.

Demonstranti požadují vypsání předčasných voleb
Po několika týdnech poté, co byla těla mladého novináře a jeho snoubenky objevena a do médií se dostaly první informace o možném propojení italské mafie na nejvyšší politiky v zemi, podala demisi vláda premiéra Roberta Fica a nastoupil kabinet premiéra Petra Pellegriniho. Ten však sestavily stejné politické strany.