Článek
Bezpečnost byla posílena po pondělním atentátu při maratónu v americkém Bostonu, kde zemřeli tři lidé a 176 jich bylo zraněno.
Na pohřeb přijelo mnoho státníků z celého světa, mimo jiné i český premiér Petr Nečas a bývalý prezident Václav Klaus, jehož doprovázel český velvyslanec Michael Žantovský. Ze 170 zemí dorazilo 2300 hostů. Nedorazil ale žádný americký prezident, přijeli jen někdejší ministři zahraničí USA James Baker, George Schultz a Henry Kissinger. Nechyběla ale celá britská politická špička, premiér David Cameron, vicepremiér Nick Clegg i bývalý premiéři Tony Blair, Gordon Brown a John Major.
Pohřbu se zúčastnilo všech 32 členů současného kabinetu a přes 30 členů vlád, které Thatcherová vedla.
Se silnou ochranou se počítalo už dříve, protože někdejší předsedkyně britské vlády stále rozděluje národ. Mnozí ji nesnášejí kvůli tvrdým reformám. Scotland Yard varoval případné demonstranty, aby nenarušovali ceremonii, ale dal najevo, že bude tolerovat tichý protest. Lidé podél Strandu, kudy rakev jela, a také u katedrály sv. Pavla, kde se pohřeb uskutečnil, nakonec jen občas nesouhlasně bučeli.
Pohřeb sledovaly tisíce diváků. V 11.00 SELČ vyjel pohřební automobil s rakví zahalenou v britské vlajce z budovy parlamentu ve Westminsteru, kde byla uložena přes noc. V kostele sv. Klementa na třídě Strand byla rakev přemístěna na lafetu a za doprovodu příslušníků jednotlivých složek britských ozbrojených odvezena do katedrály. Pohřbu, který začal o hodinu později, se zúčastnilo na 700 vojáků. Thatcherová si nepřála státní pohřeb, proto se byl zorganizován pohřeb s vojenskými poctami.
Není přesně známo, kolik pohřeb stál, ale v britských listech se objevil odhad deseti miliónů liber (asi 300 miliónů korun).
Naopak velmi skromný byl samotný obřad v kostele, jak si zesnulá sama přála, řekl reverend David Ison od svatého Pavla: „Paní Thatcherová si přála něco velmi prostého, nic triumfálního. Nebude žádná oslavná řeč, bude zmíněna jen jednou nebo dvakrát, použijí se běžné modlitby.“