Článek
„Máme srdce, ale máme také mozek. Těch lidí je moc, nezvládneme to,“ upozornil Milanović a dodal: „Poskytneme jídlo, vodu a lékařskou pomoc, a mohou jít dál. Evropská unie musí pochopit, že Chorvatsko se nestane migračním ohniskem.“
KOMENTÁŘ DNE:
Lyžařské Nagano - Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>
Premiér také poznamenal, že by pro Záhřeb bylo jednodušší posílat běžence do Maďarska než do Slovinska. Maďarsko ovšem začalo stavět plot proti migrantům i podél hranice s Chorvatskem. [celá zpráva]
Podle stanice BBC prochází dál přes kukuřičná pole mezi uzavřenými přechody na srbsko-chorvatské pomezí množství dalších běženců z Blízkého východu. Chorvatská policie se je snaží zachytit a poslat do přijímacích středisek.
Situace je „velmi obtížná“, přiznala mluvčí Červeného kříže Katarina Zoričová. Dodala, že lidé jsou vyčerpaní a panuje mezi nimi napětí, takže občas vypukne spor, který doprovází třeba házení kamenů.
Chorvaté převážejí běžence v autobusech. Mnoho migrantů ale nečeká a ke slovinské hranice pokračuje po svých. Jeden Syřan řekl BBC, že ani nespí. „Není čas, pravidla se každý den mění,“ vysvětlil.
Chorvatsko dalo uzavřít sedm přechodů na hranici se Srbskem. [celá zpráva]
Otevřený zůstává jen přechod Bajakovo, kde se na srbské straně tvoří několikakilometrové kolony kamiónů.