Článek
Uživatelé sociálních sítí zanechali v posledních týdnech tisíce komentářů u příspěvků na neoficiálních účtech ruského prezidenta Putina na Instagramu. Společnost Meta Platforms si ale není vědoma toho, že by Putin byl nějak oficiálně zastoupen na Facebooku a Instagramu.
Přezdívka „Vladdy Daddy“, která může mít i sexuální konotace, se stala populární na internetu kolem roku 2016, alespoň podle databáze memů Know Your Meme.
Generace Z, jak vědci označují lidi narozené od konce 90. let zhruba do roku 2012, zahrnuje Hanku, dvanáctiletou dívku ze Slovenska, která se o memu dozvěděla a na TikToku napsala: "Vladdy Daddy, prosím, žádnou válku...“
'Vladdy daddy please no war...' Gen Z posts on Russia-Ukraine tensions https://t.co/1Tf3nkhu3n pic.twitter.com/N48kjZh8jE
— Reuters (@Reuters) February 14, 2022
"Já a moji přátelé jsme hráli vadí nevadí a dali mi za úkol to napsat," řekla v telefonickém rozhovoru Hanka, která požádala, aby byla představena jen křestním jménem.
Situace je vážná, tuší děti
Šestnáctiletá Lena, která žije v Polsku, meme na Twitteru kritizovala. "Lidé, kteří žijí daleko a vidí to jen jako meme nebo vtip, by si z toho neměli dělat legraci, protože situace je vážná," řekla Lena, která v telefonátu také žádala o identifikaci jen podle svého křestního jména.
Uvěříme, až uvidíme. Ukrajina zpochybňuje slova o stahování ruských vojsk
TikTok nereagoval na žádost o komentář k tomu, zda existují nějaké důkazy o koordinovaném chování s cílem uvést lidi v omyl, poznamenal Reuters a dodal, že u mnoha zpráv a videí není uvedeno, odkud jsou zveřejňovány.
TikTok je podle výzkumné společnosti MediaScope jednou z nejpopulárnějších platforem sociálních médií v Rusku s měsíčním dosahem na více než 40 milionů lidí.
We have no fear and we will be annoying until y'all adults stop it... Pls vladdy daddy no war 🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🙏🙏🙏 #vladdydaddy pic.twitter.com/LuRuDX96DU
— noodle dragon (@noodledragon8) February 15, 2022