Článek
"Znovu jsme byli svědky ohavného pokusu o terorizování nevinných civilistů," uvedl Obama na tiskové konferenci v Bílém domě. Spojené státy budou stát po boku Francie v boji proti terorismu a extremismu, dodal americký prezident. S francouzským prezidentem Françoisem Hollandem prý zatím nehovořil, slíbil mu ale na dálku veškerou pomoc.
Britský premiér Cameron uvedl, že je "v šoku". "Naše myšlenky a modlitby jsou s francouzským lidem. Uděláme cokoli, abychom pomohli," řekl Cameron.
"Hluboký šok" ze "zjevně teroristických" útoků vyjádřila také německá kancléřka Angela Merkelová. Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier, který se s francouzským prezidentem Hollandem účastnil fotbalového zápasu na stadiónu v Paříži, v jehož areálu došlo k výbuchům, slíbil Francii pomoc.
Za "nelidské" útoky v Paříži označil také Kreml. Rusko je prý připraveno pomoci při vyšetřování teroristických činů.
"Opovrženíhodné útoky" odsoudil také generální tajemní Organizace spojených národů Pan Ki-mun. Vyzval také k okamžitému propuštění rukojmích držených v koncertní síni Bataclan.
Šéf Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg prohlásil, že NATO stojí po boku Francie. "Terorismus demokracii nikdy neporazí," uvedl.