Článek
Policisty doprovázejí odborníci ze spolkového kriminálního úřadu a Robert-Koch Institutu. Vyšetřovatelé se domnívají, že Tunisan měl přístup do místností v domě, v nichž si zřídil laboratoř.
Tunesier hatte Super- Gift Rizin in Wohnung @BILD https://t.co/fshiMxuulG
— Ralf Schuler (@drumheadberlin) 13. června 2018
U muže se našel bílkovinný toxin ricin, který je extrémně jedovatý, a další chemikálie, ale také 1000 semen rostlin, z nichž se dá ricin extrahovat, a různé kovové součásti. Zatím není známo, zda se Tunisan hlásil k nějaké teroristické skupině.
Haftbefehl gegen Tunesier: Kölner Gift-Fund enthielt Rizin https://t.co/5H7H0vCy7U
— ntv (@ntvde) 13. června 2018
Z dosavadních výsledků vyšetřování, rozboru internetových objednávek a nalezených věcí se Síf Allah H. s největší pravděpodobností řídil návodem teroristické organizace Islámský stát k výrobě ricinové bomby. Do fáze připravené výbušniny se nestačil dostat. [celá zpráva]
Odhalil ho zakázaný nákup
Muži zákona přišli Tunisanovi na stopu, když si na internetu objednal chemikálie, jejichž nákup se musí hlásit úřadům. Vše zaplatil z peněz, které získává v rámci sociální pomoci běžencům. Ta zřejmě nebyla zanedbatelná, protože muž má šest dětí. Do Německa dorazil podle deníku Rheinische Post v listopadu 2016.
Ačkoliv expertiza a prověření zajištěného materiálu nebyla ještě zcela dokončena, šéf německé kontrarozvědky Hans-Georg Maassen řekl deníku Rheinische Post: „V celkovém pohledu na důkazy byl zřejmě zlikvidován teroristický útok.“