Článek
„Jsem zde, abych uctil památku obětí a vyjádřil omluvu a politování,“ řekl s tím, že „ani jeden zločin nezůstane nepotrestán“. Ve městě ho přivítali jeho chorvatský protějšek Ivo Josipovič s vukovarským starostou Željkem Sabem, událost si nenechala ujít ani asi padesátka místních.
Oba prezidenti odpoledne položili věnce v nedaleké obci Ovčara. Na zdejší prasečí farmě zřídili Srbové po dobytí Vukovaru zajatecký tábor, kde chorvatské civilisty zabili. Poté se Tadič a Josipovič vydali do vesnice Paulin Dvor u Osijeku, kde na sklonku roku 1991 chorvatské jednotky v odplatě pozabíjely 18 srbských civilistů a jednoho Maďara.
Média schůzku označila za historický průlom ve vztazích někdejších válečných rivalů a ukázku nového diplomatického směru obou republik, které usilují o vstup do EU.
Chorvatské krajně pravicové strany ale Tadičovu cestu označily za zbytečnou, protože je „neoficiální“. Návštěva se nelíbí ani srbským nacionalistům, kteří zase upozorňují na chorvatské válečné zločiny a na vyhánění srbského obyvatelstva z Chorvaty dobytých území.