Článek
„Tajemník Rady bezpečnosti musel čekat více než jednu minutu, ne ale více než dvě, než byl problém vyřešen v jeho prospěch. Před ním ale nechali projít nejméně deset jeho kolegů, včetně těch z dopravního sektoru,“ popisuje zádrhel ruského exministra Kommersant.
Samotné jednání v čínském parlamentu bylo velmi krátké, uvedl ruský list. Šojgu prý seděl po levé ruce ruského vůdce Vladimira Putina, po jeho pravici usadili šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova.
Sergej Šojgu se nové pozice ujal tento týden, vystřídal v ní Nikolaje Patruševa, kterého Putin jmenoval svým poradcem. Jen několik dní po obměně poskytl Šojgu rozhovor ruskému redaktorovi televize Rossija Pavlu Zarubinovi, který se ho zeptal na jeho úkoly v nové práci.
„Je těžké vyzdvihnout něco konkrétního. Hlavním úkolem je stále speciální vojenská operace (ruský výraz pro invazi na Ukrajinu). Jde samozřejmě o výrobu munice, také o zbraně a vojenskou techniku. Myslím si, že to je stěžejní. Je to hlavní úkol nás všech,“ uvedl s tím, že podle něho současná ofenziva, kterou Rusové zahájili zejména v Charkovské oblasti, „jde dobře“.