Článek
Ve funkci chce Kovařík skončit k 15. září. „Celou svoji profesionální kariéru, ale především poslední rok, jsem bojoval za to, abych zvedal důvěryhodnost policejního sboru. Nedovedu si představit dál svou činnost policejního prezidenta, který je trestně stíhaný. Bez ohledu na to, jaký mám názor na to trestní stíhání, musím respektovat současný stav,“ uvedl Kovařík na úterní tiskové konferenci.
Krajská prokuratura v Bratislavě policejního prezidenta obvinila minulý čtvrtek. Kovařík měl v červenci zmařit zásah policie proti obviněným z křivé výpovědi.
Podrobil se výslechu v postavení obviněného.
Na Slovensku obvinili policejního prezidenta
Vzápětí podal proti vznesenému obvinění stížnost. „S obviněním absolutně nesouhlasím. Vypověděl jsem, podal jsem stížnost a námitku zaujatosti vůči všem prokurátorům krajské prokuratury v Bratislavě,“ uvedl Kovařík, který celou věc vnímá jako pokračování tlaku na policii kvůli vyšetřování velkých případů.
Třetí obviněný šéf policie
Kovařík letos v červenci přerušil zásah úřadu inspekční služby v procesu zadržování svědků. Tvrdil, že vyšetřovatelka speciálního týmu inspekční služby porušila interní předpisy a neměla na zásah povolení od kompetentní osoby. Když se policejní prezident od ředitele inspekční služby dozvěděl, že zásah je zákonný, umožnil jeho dokončení.
„Naše lidi nechte”. Slovenskou policii ovládala skupina blízká Směru, říkají obvinění
Slovensko ještě nikdy nemělo policejního prezidenta, který by byl obviněn během výkonu své funkce. Po odchodu z funkce byli obviněni dva policejní prezidenti, a to Tibor Gašpar a Milan Lučanský, který ve vazbě spáchal sebevraždu.