Článek
Večer po činu bylo v ulicích Bratislavy 26 policejních hlídek, přičemž všechny hledaly vraha. Na místo, které označil první svědek, ovšem nebyla policejní hlídka vůbec vyslána.
Podle deníku Nový čas toto selhání prověřuje inspekce. Ta už v případu zahájila trestní řízení. Policie prověřuje také dalších 45 telefonátů z noci, kdy došlo k vraždě.
„Z průběžného interního prověřování postupů byly identifikovány skutečnosti, na jejichž základě dal prezident policejního sboru Štefan Hamran podnět na úřad inspekční služby k vykonání kontroly a podnět, na jehož základě bylo v jednom případě zahájeno trestní řízení,“ uvedla policejní mluvčí Denisa Bárdyová.
Podle deníku Nový čas už byl potrestán operátor, který hovor o poloze vraha přijal, a bylo zahájeno řízení k ukončení jeho služebního poměru. Podle některých zdrojů však byl potrestán nesprávný člověk, protože operátor odevzdal oznámení operačnímu důstojníkovi, jenž však hlídku nevyslal.
Podle listu bylo velkým štěstím, že vrah mezitím nezaútočil na další lidi a spáchal sebevraždu. Jeho tělo našel ráno pejskař.
Chyba systému
Policejní vyšetřovatel Jozef Šátek upozornil, že systém předávání informací na policii je zkostnatělý, personální obsazenost je nedostatečná a celý systém zamrzl na úrovni 70. let minulého století.
Devatenáctiletý Juraj Krajčík zastřelil 12. října v Bratislavě dva muže ve věku 23 a 27 let před podnikem Tepláreň. Vyšetřovatel Národní kriminální agentury po konzultaci se speciálním prokurátorem změnil právní klasifikaci střelby v Zámocké ulici v Bratislavě na obzvlášť závažný zločin teroristického útoku.