Článek
Hoffmann se s vládou souostroví domluvil, že jí vrátí všechny pozemky, na nichž chtěl postavit luxusní rezort. Vzdal se také občanství na souostroví. Místní vláda na oplátku zastavila trestní stíhání, které souviselo s Hoffmannovou aktivitou.
„Vyrovnání spočívá v tom, že ani jedna strana nebude požadovat od druhé žádná plnění. Další investice v Karibiku neplánujeme,“ uvedl Hoffmannn.
Na souostroví chtěl slovenský finančník postavit luxusní plážový rezort s golfovým klubem. Místní obyvatelé projekt přivítali, protože ho považovali za oživení zdejšího hospodářství. Situace se zkomplikovala, když vyšlo najevo, že Hoffmann měl nadstandardní vztahy s tehdejším premiérem souostroví Michaelem Misickem. Slovák premiéra dopravoval svým soukromým letadlem a Misick získal výhodný úvěr od slovenské J Banky. Místní vláda na oplátku Hoffmannovi odklepla výhodný pronájem státních pozemků.
Britské orgány v roce 2009 v této své kolonii odvolaly místní vládu a nastolily zde přímou britskou vládu. Rozběhlo se také vyšetřování korupce na nejvyšších místech.