Článek
Deník Izvestija napsal, že po rozvoji jaderných sil volají ruští experti a Moskva má prostředky na jjich další rozvoj. Jen tak se prý Ruské federaci podaří zajistit se proti politickému tlaku v budoucnosti. Antirakety považuje za hrozbu pro sebe, podle něj nejsou zaměřeny proti potencionálnímu nebezpečí íránských a severokorejských balistických raket s jadernými hlavicemi, které jsou nanejvýš ve stádiu zkoušek. "Budoucí protiraketová obrana v Polsku a Česku bude směřovat proti Rusku a proti Číně," míní ruský generálmajor ve výslužbě Vladimir Bělous, spolupracovník Střediska mezinárodní bezpečnosti Ruské akademie věd (RAV).
Přiblížením se k ruským hranicím podle něj USA řeší úkol zachytit ruské strategické rakety na první, vzestupné části trajektorie letu, kdy jsou nejvíce zranitelné.
Moskvě však vadí i zásah proti iránským raketám. "Pokud se Amerika rozhodne zachytit íránské nebo severokorejské rakety, může se tak stát nad ruským územím se všemi z toho plynoucími ekologickými a ekonomickými ztrátami," tvrdí deník
Rusko hrozí i zásahem
"Podle naší vojenské doktríny si Rusko vyhradilo právo preventivních úderů - i za použití taktických jaderných zbraní - proti objektům, které pro nás představují hrozbu," řekl listu Izvestija vedoucí oddělení řešení konfliktů Institutu světové ekonomiky a mezinárodních vztahů RAV Alexandr Pikajev. Varuje, že bezpečnost v současném světě nelze zajišťovat na úkor druhých. Šíření "antiraket" podle něj nutně povede ke vzniku programů namířených proti nim.