Článek
O kauze tak referuje například ruská státní agentura RIA Novosti, web listu Komsomolskaja pravda (KP) či web Life.ru.
První z těchto médií podotýká, že Bednářová podpořila „speciální operaci“, zatímco web KP si přihřívá vlastní polívčičku a v souvislosti s případem připomíná, že také publikoval dokument, který líčí konflikt na Ukrajině z jiného pohledu než velká média na Západě.
Server Life.ru zase kauzu Bednářové dává do souvislosti s německým lékařem Thomasem Mertensem, který odešel jako dobrovolník do samozvané republiky proruských separatistů v Luhansku a nyní tam chce zůstat.
Na ukrajinské straně si případu všiml například zpravodajský web NV.ua, který připomíná, že státní zástupce se v kauze Bednářové odvolal a případ tak míří k Městskému soudu v Praze a dává prostor i vyjádřením osvobozené učitelky, která obvinění označila za „absurdní“.
Tématu Ruska a Ukrajiny se češtinářka Bednářová věnovala v hodině slohu 5. dubna 2022, tedy několik týdnů po počátku ruské invaze.
Podle obžaloby ve třídě osmákům mimo jiné tvrdila, že se v Kyjevě nic neděje. Když namítali, že ve zprávách České televize viděli hořící město, řekla jim, že je veřejnoprávní televize zaujatá.
Uváděla také, že ukrajinské nacistické skupiny na Donbase od roku 2014 systematicky likvidovaly Rusy včetně dětí například tím, že je upalovaly a stahovaly zaživa z kůže. Někteří žáci učitelce oponovali a její výklad si nahráli.