Článek
"Ruský prezident a premiér zdůraznili potřebu podstatného zlepšení spolupráce mezi Řeckem a Ruskem - zeměmi s hlubokým historickým spojením - zvláště v ekonomice, energetice, turistice, kultuře a dopravě," uvádí se v prohlášení úřadu řeckého premiéra. Oba státníci také po telefonu hovořili o zabezpečení míru a stability na Ukrajině.
Tsipras začátkem tohoto týdne uvedl, že Atény chtějí využít své vztahy s Moskvou k vybudování „potřebného mostu mezi Evropou a Ruskem”.
Současně ale řekl, že silně zadlužené Řecko se nehodlá obrátit na Rusko s žádostí o finanční pomoc.
Nová řecká vláda se minulý týden distancovala od kritiky adresované Evropskou unií Moskvě kvůli zhoršující se krizi na Ukrajině, hlavně jí ale vadilo, že s ní nebyly konzultovány další sankce. EU stávající sankce prodloužila a o 19 osob a devět organizací rozšíří seznam subjektů, jichž se sankce týkají. Seznam, který bude zahrnovat další proruské separatisty z východu Ukrajiny a také ruské občany, oficiálně schválí ministři zahraničí EU na své pondělní schůzce.
Řecko se v květnu 2010 ocitlo na pokraji státního bankrotu a muselo požádat Evropskou unii a Mezinárodní měnový fond o finanční pomoc podmíněnou radikálními škrty. Snahou nové řecké vlády je vyjednat u zahraničních věřitelů příznivější podmínky splácení dluhu.