Článek
Juščenko uvedl, že premiérka byla hnána touhou vytěžit politický zisk z rychlého podepsání dohody o dodávkách plynu, a zradila tak zájmy Ukrajiny, neboť podle něj souhlasila s neadekvátně vysokou cenou.
„Roli v tom mohly hrát jen politické motivy,“ řekl Juščenko. „Národní zájmy byly vyměněny za politická očekávání.“
Podle Juščenka chtěla Tymošenková působit jako zachránce Ukrajiny, když rychle podepsala dohodu o dodávkách plynu z Moskvy. Rusko přestalo kvůli sporům o cenu dodávat Ukrajině plyn a sníženy byly i dodávky na západ. [celá zpráva]
Juščenko navíc dodal, že Tymošenková v roce 2009 ignorovala ukrajinské zájmy kvůli svým vztahům s ruskými vůdci: „Rusko muselo mít přizpůsobivého proruského vůdce.“
Tymošenková nesouhlasila s Juščenkovými výroky, ale odmítla o nich polemizovat v soudní síni. Uvedla, že to dělá kvůli oranžové revoluci.
Tymošenková a Juščenko byli klíčovými postavami revoluce z přelomu let 2004 a 2005. V opakovaných volbách tehdy vyhrál Juščenko a porazil současného prezidenta Janukovyče. Spojení Juščenka a Tymošenkové ale nevydrželo dlouho, Juščenko Tymošenkovou z funkce premiérky odvolal kvůli podezření z korupce. [celá zpráva]