Článek
„Je velmi mnoho velitelů, kteří sympatizují s wagnerovci a nechtějí jít za Putinem,“ řekl Danilov Reuters a dodal, že on osobně ví o čtrnácti z nich.
Agentura poukazuje, že není schopná Danilovova slova potvrdit ani vyvrátit.
Část wagnerovců mířila k jadernému objektu
Ve své pondělní zprávě ale s odvoláním na šéfa ukrajinské vojenské rozvědky Kyryla Budanova rovněž uvádí, že se část Prigožinových mužů během jeho „tažení na Moskvu“ 24. června oddělila od hlavní skupiny a zamířila k objektu Voroněž-45, kde Rusko údajně skladuje přenosné jaderné zbraně ze sovětské éry.
Podle tvrzení Budanova se wagnerovci dostali až k objektu, nikoliv ale do „technické části“. Slova ukrajinského rozvědčíka podle Reuters potvrdil i jeden ze zdrojů agentury blízký Kremlu a s vazbami na armádu.
Wagnerovci se podle něj dostali „do zóny zvláštního zájmu, což vyvolalo znepokojení u Američanů, neboť je tam uskladněna jaderná munice“, uvedl zdroj.
Podle Budanova se ve Voroněži-45 skladují mimo jiné velmi malé jaderné zbraně z dob SSSR a studené války, „které lze přenést v batohu“.
Jiný obeznámený zdroj Reuters z okupovaného východu Ukrajiny popsal, že situace kolem Voroněže-45 vyvolala znepokojení také v Kremlu a byla impulsem k urychlenému jednání o ukončení povstání, jež zprostředkoval běloruský vůdce Alexandr Lukašenko.