Článek
Policisté prohledali internetovou kavárnu v berlínské čtvrti Neukölln a byt zaměstnance. Na obou místech zajistili množství důkazů. „Předpokládáme, že muž byl v kontaktu s pachateli,“ uvedl mluvčí zastupitelství. Vyšetřovatelé se domnívají, že jim prodal několik SIM karet registrovaných na fiktivní osoby, popřípadě je dal k prodeji do kavárny.
Uvedené SIM karty byly údajně použity pachateli ke komunikaci během přípravy a provedení loupeže. Státní zastupitelství neposkytlo žádné podrobnosti o něm ani o tom, jak se vyšetřovatelé dostali na jeho stopu. Nyní doufají, že vyhodnocení dokumentů, mobilních telefonů a úložného materiálu povede k těm, kteří si SIM karty koupili.
Miliardová loupež v drážďanské klenotnici: Policie zveřejnila portrét podezřelého
Následovala razie v berlínské provozovně, která polepuje karoserie automobilů fóliemi. Policie se domnívá, že si zde strůjci krádeže nechali pozměnit vzhled auta, které při útěku použili a následně zapálili. Majitele firem nepovažují policisté za podezřelé, ale za svědky, neboť podle nich o plánech pachatelů nevěděli.
Jestli lupiče z Drážďan zajímaly jen zlato a diamanty, klenoty už nikdy nikdo neuvidí
Krádež v drážďanské historické klenotnici Grünes Gewölbe (Zelená klenba) se odehrála v noci na 25. listopadu. Dva zloději se vloupali do muzea zamřížovaným oknem. Do vitríny s nejcennějšími exponáty vytloukli sekerou tři díry a ukradli asi 20 barokních šperků. Na dopadení pachatelů byla vypsána odměna 500 tisíc eur (asi 13,4 milionu korun).
Zlodějům v Drážďanech stačilo k miliardové krádeži jednoduché nářadí
Osud lupu je stále nejasný a kvůli neprodejnosti šperků se mnozí odborníci obávají, že pachatelé drahokamy vytrhají a drahé kovy roztaví, aby předměty mohli rozprodat.