Článek
Paul Dance se živil jako elektrotechnik v nemocnici ve Worcesteru. Vzhledem k tomu, že brýle nosil velmi nerad, rozhodl se v lednu pro operaci očí, která jej vyšla na bezmála sedm tisíc liber (210 tisíc korun).
Po operaci, kdy se měl jeho zrak zlepšit, došlo však k opačnému efektu. Brit si stěžoval na suché oči a velmi rozmazané vidění. „Po té operaci začal trpět úzkostmi, bál se, že nebude moci pracovat. Na ulici viděl svatozáře místo pouličního osvětlení,” uvedla Denise Phillipsová, která s Dancem žila posledních 18 let.
Měla sen o kadeřnictví, které musela zavřít. Mladá Belgičanka spáchala sebevraždu
Psychické problémy po operaci vedly až k tragické události, když na začátku července spáchal Dance sebevraždu. „Chtěla bych zveřejněním varovat ostatní. Jen bych si přála, aby si lidé byli vědomi toho, že se operace nemusí podařit,” uvedla pro BBC Phillipsová.
Na její slova navazuje aktivistka Sasha Rodoyová, která varuje, že problémy po operaci očí mohou být častější, než se zdá. Sama je bojovnicí za regulaci v oboru očních klinik. Upozorňuje na případ americké meteoroložky Jessicy Starrové, která před dvěma lety rovněž spáchala po nepodařené operaci očí sebevraždu. Televizní moderátorce stanice Fox, která po sobě nechala dvě děti, bylo 35 let.