Článek
Omar Khyam (25), Waheed Mahmood (35), Jawad Akbar (23), Salahuddin Amin (32) a Anthony Garcia (24) dostali doživotní tresty, další dva obžalovaní byli zproštěni obvinění. Všichni popírali vinu.
Podle žalobce pětice "chtěla zabít a zranit občany Velké Británie" jako odvetu za britskou podporu Spojeným státům po teroristických útocích na USA z 11. září 2001.
Britský ministr vnitra John Reid verdikt poroty komentoval slovy: "Pět nebezpečných teroristů je nyní za mřížemi díky tvrdé práci naší policie a bezpečnostních služeb. Dnešní případ nám připomíná, že hrozba terorismu, které čelíme, je reálná."
Buňku se podařilo policistům z protiteroristického oddělení MI5 rozbít v roce 2004. Skupina si už nakoupila 600 kilogramů dusíkatého hnojiva, ze kterého chtěla vyrábět bomby. Právě dusičnan amonný teroristé nejčastěji používají pří výrobě bomb. Jeho nákup však vyvolal pozornost majitele skladu, který upozornil policii. Tehdy již byla buňka sledována MI5.
Porota musela při rozhodování o vině odhlédnout od kontaktů s atentátníky ze 7. července i od spekulací, že byli ve styku s vysokými představiteli al-Kajdy v Pákistánu a v Afghánistánu, což se nepodařilo potvrdit.
Vazby na atentátníky z 7. 7. 2005
Na jaře 2004 se skupina setkala s Mohammedem Sidiquem Khanem, jenž vedl atentátníky ze 7. července 2005, kteří zabili 52 lidí. Khana jednou dokonce MI5 sledovala až do domu v Leedsu, v té době ho však nepovažovala za bezpečnostní riziko, měla jiné priority. Kvůli tomu nyní požaduje britská opozice nezávislé vyšetřování atentátů ze 7. července, které by mohlo odhalit selhání tajných služeb.