Článek
Nehoda se stala uprostřed vilové čtvrti v Pirně. Teenagera nejprve ošetřili na místě záchranáři a později byl letecky převezen do drážďanské fakultní nemocnice, uvedl Bild.
Stejně starý kamarád zraněného po tragické události dobrovolně předal policistům zbylé petardy, které společně zakoupili v Česku.
Používání petard DumBum stejně jako pyrotechniky třídy F3 a F4 je bez speciálního certifikátu v Německu zakázané. Německá policie také varuje před jejím zakoupením v českém pohraničí, kde je běžně v prodeji.
„Jejich účinek je výrazně větší než u petard běžných v Německu. Lidé by měli vědět, že používáním netestované zábavní pyrotechniky ohrožují nejen zdraví a životy ostatních, ale především sebe. Vzhledem ke směsím látek, které obsahují, mohou mít i malé petardy velikosti tužkové baterie zničující účinek,“ uvedla Silvaine Reicheová, mluvčí saské kriminální policie.
Poslední Silvestr s rachejtlemi? Pravidla pro odpalování i prodej se mají zpřísnit
Podle deníku Bild za uplynulý rok jen v Sasku policie eviduje 1 244 přestupků souvisejících s nelegální pyrotechnikou. Celkem 193 z nich skončilo těžkým ublížením na zdraví, 315 škodami na majetku a v 293 případech šlo o porušení zákona o výbušninách.
Německá policie v uplynulých dnech zvýšila kontroly v pohraničních oblastech a k pozorování využívá i jednotky v civilu, připomněl list.