Článek
Novými indickými svatými jsou zakladatel řádu karmelitánů v Indii a sociální reformátor Kuriakose Elias Chavara (1805-1871) a zakladatelka řádu karmelitek v indickém státě Kérala Eufrasie Eluvathingalová (1877-1952). Papežův krok je vnímán jako vzkaz církve Asii, i když křesťané tvoří jen dvě procenta indického obyvatelstva.
Z Itálie byli svatořečeni vicenzský biskup z 19. století Giovanni Antonio Farina, misionář Ludovico da Casoria a františkáni Nicola da Longobardi a Amato Ronconi.
"Odpověděli mimořádnou tvořivostí na přikázání lásky k Bohu a bližnímu," prohlásil před davem shromážděným na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu papež František, jenž si své papežské jméno zvolil inspirován Františkem z Assisi. Ten rovněž symbolizuje skromnost a lásku k chudým.
Portréty nově svatořečených osobností dnes visely na Svatopetrské bazilice. Potlesk zaplnil prostranství, když František prohlásil, že nově kanonizovaní Italové, kteří zakládali útulky pro poutníky, bezdomovce a nemocné, mohou inspirovat i lidi dneška.
Proces kanonizace často trvá desítky let. Zahájen může být u osob, které jsou alespoň pět let po smrti a jsou jim přisuzovány alespoň dva zázraky. Pravidlo pěti let však může papež obejít, jak to Františkův předchůdce Benedikt XVI. učinil v případě papeže Jana Pavla II. Ten zase podobnou výjimku učinil v případě Matky Terezy.