Článek
Na záběrech je vidět, jak muž prochází okolo památníků a vyzývá k osvobození Palestiny. „Z těchto ghett, odkud přišli sionisté, říkám: Alláh, se smiluj nad všemi Palestinci a našimi mučedníky. Osvoboďte Palestinu,“ uvedl muž.
Posléze se otočí, kamerou zabírá koncentrační tábor a poté se přesune ke hrobům obětí. „Dá-li Bůh, osvobodíme se od vás (Židů) a vy všichni se vrátíte do koncentračních táborů. Ne do svých zemí. Kamkoli jinam. Jenom abyste zmizeli od nás, protože tohle je naše země,“ říká dále arabsky muž.
Must watch:
— AbuAliEnglish (@AbuAliEnglishB1) April 29, 2024
A Palestinian describes his visit to the Auschwitz extermination camp:
"God wiling you will return to the camp... you belong here."
These ideas are common among Palestinians, and now we're seeing them in campuses across the US...#Antisemitism#FreePalestine pic.twitter.com/nrC2GcForG
„Patříte sem (do Osvětimi). Tohle je místo vašeho původu. Opustili jste tyto tábory a ghetta. Ať žije Palestina,“ uzavřel muž své video natočené v místě, kde v plynových komorách nebo jiným způsobem zahynulo kolem jednoho milionu Židů. Celkem si nacistické řádění během holokaustu vyžádalo na šest milionů židovských obětí, dvě třetiny židovské populace v Evropě.
Pomníky obětem holokaustu se po celém světě stávají snadným terčem vandalů, poukázal JP. V sobotu byl podle izraelského listu zakryt památník holocaustu v londýnském Hyde Parku úředníky kvůli obavám, že propalestinští demonstranti z nedalekého protestu se pokusí památník zničit nebo na něm zanechat antisemitské nápisy.
Mýtus o tom, že Židé přišli do britského mandátního území Palestina výhradně z evropských zemí, je mezi arabskou populací oblíbený, nezakládá se však na pravdě. Zhruba polovina Židů, kteří se nacházeli v Izraeli po jeho vzniku v roce 1948, byli vyhnáni z arabských či muslimských zemí. Rozsáhlé etnické čistky se tehdy týkaly celkem zhruba milionu židovských obyvatel orientálních zemí.