Článek
Část německého Hamburku byla v noci na pátek zaplavena, voda už ale začíná opadávat. Obyvatelé se obávali, že povodeň může být stejně silná jako ta na počátku 60. let, při níž přišlo o život víc než 300 lidí.
Bouře také přerušila železniční spojení mezi Německem a Dánskem.
Na vzedmutí moře se připravilo i nízko položené Nizozemsko, kde poprvé po šesti letech uzavřeli bariéry Eastern Scheldt. Nejvyšší stupeň varování před záplavami platí ve čtyřech oblastech na severu a severozápadě země.
V Belgii a Nizozemsku podle ČTK dosáhla hladina rozbouřeného moře nejvyšší úrovně za poslední desetiletí. Velké škody ale voda nezpůsobila, neboť obce na pobřeží byly na přívaly připraveny. V belgickém přímořském letovisku Bredene úřady preventivně evakuovaly 2100 lidí.
V jihozápadní nizozemské provincii Zeeland překonalo moře hladinu z roku 1953, kdy se země potýkala s rozsáhlými záplavami. Asi stovka vodohospodářů v noci kontrolovala hráze. Voda se v malém rozsahu rozlila v Rotterdamu a Dordrechtu.
Bouře si vyžádala dvě oběti ve Velké Británii, jednu v Dánsku a dvě ve Švédsku. Tam byli smeteni do moře z lodi u jižního pobřeží dva námořníci, jejichž těla se dosud nenašla.
V pátek k nim přibyli tři mrtví v Polsku. Sto tisíc domácností se tam ocitlo bez proudu.
Výpadek elektřiny v důsledku vichrů o rychlosti až 229 kilometrů v hodině postihl statisíce domácností. Živel si vyžádal uzavření množství silnic a mostů a zrušení leteckých a lodních spojů. Nejezdí například trajekty mezi Švédskem a Dánskem a řidiči neprojedou ani přes most mezi Kodaní a Malmö.
Letiště v severní Evropě zrušily stovky letů poté, co už ve čtvrtek mělo množství letadel potíže s přistáním.