Hlavní obsah

Německá krajně pravicová AfD školí své mladé v boxu. Na tréninky láká nové členy

Kiel

Mládežnická organizace krajně pravicové Alternativy pro Německo (AfD) cvičí své členy v bojových sportech. Údajně jde o preventivní sebeobranu kvůli útokům levicových extremistů a násilí jako prostředek politického boje prý strana odmítá, političtí oponenti ale mluví o agresivní radikalizaci.

Foto: Profimedia.cz

Logo AfD a její mládežnické organizace Junge Alternative na mítinku v braniborském Borkwalde

Článek

„Stále častěji dochází k útokům levicových extremistů na německé občany i na politické aktivisty (…) Proto jsme se sešli v Holštýnsku na boxerském tréninku.“ Takový text doprovází snímek sedmi mladíků s boxerskými rukavicemi a rozostřenými obličeji na twitterovém účtu (sociální síť X) organizace Mladá alternativa ve Šlesvicku-Holštýnsku (Junge Alternative Schleswig-Holstein, JA-SH).

Následující text vyzývá další mladé lidi: „Přidejte se k nám!“

Na dotaz listu Bild, jaký je účel takových akcí, JA-SH odpověděla, že se sešli na boxerském tréninku, „aby se dokázali bránit stále častějším útokům levicových radikálů“.

Předseda regionální buňky AfD v nejsevernější spolkové zemi Šlesvicku-Holštýnsku Leif Kulina Bildu tvrdí, že byl nedávno napaden levicovými extremisty vyzbrojenými skleněnými lahvemi a zámky na kola. Podle policejní databáze ovšem Kulina nahlásil policii útok s ublížením na zdraví v květnu 2020.

Poslanec CDU: Jejich agresivita roste

Podle šlesvicko-holštýnského poslance za křesťanské demokraty (CDU) Lukase Kiliana je deklarovaná „sebeobrana“ jen záminkou a ve skutečnosti se AfD stává stále agresivnější. „Zatímco dříve se zveřejňování takových akcí vyhýbali, nyní jim bezostyšně dělají agresivní reklamu,“ upozornil Kilian.

Mladá alternativa byla založena v roce 2013, o šest let později ji Spolkový úřad na ochranu ústavy označil za „podezřelou“ s tím, že organizace zastává ostře protiimigrační a zejména islamofobní postoje.

V roce 2020 regionální buňka Mladé alternativy v Sasku-Anhaltsku sdílela na sociálních sítích skupinovou fotografii svých členů s popiskem „Höckejugend“. Označení spojilo příjmení radikálního člena AfD Björna Höckeho a část názvu mládežnické organizace Hitlerovy NSDAP Hitlerjugend. Organizace později tento záznam odstranila s tím, že prý šlo o „ironickou nadsázku“.

Výběr článků

Načítám