Článek
Kristina se po účasti v soutěži Miss Švýcarsko věnovala modelingu a později si založila vlastní firmu. S Thomasem se vzali v roce 2017 a měli spolu dvě děti. Navenek vypadali jako reklama na šťastnou rodinu, ve skutečnosti se kráska stala terčem domácího násilí, píše švýcarský zpravodajský portál 20min.ch. Rozsudek smrti si Kristina podepsala ve chvíli, kdy oznámila, že se chce rozejít, napsal list Daily Mail.
Osudným dnem se stal letošní 13. únor. V jejich domě v Binningenu nedaleko Basileje ji manžel napadl nožem a poté ji po „zpočátku pozitivním rozhovoru“ uškrtil. Tělo v prádelně rozřezal nožem a zahradnickými nůžkami, uvedl portál BZ Basel. Části těla rozmixoval stavebním tyčovým mísičem a poté je rozpustil v kyselině. Než stačil zlikvidovat tímto způsobem celé Kristinino tělo, byly některé její ostatky nalezeny.
Procházel vlakem a střílel. Muže z Chicaga obvinili z vraždy čtyř spících cestujících
Vzápětí vyšetřovatelé zadrželi Thomase. K vraždě se přiznal, ale tvrdil, že ji zabil v sebeobraně, když ho napadla nožem. Vzhledem k tomu, že neměl žádná obranná zranění, která by musel během útoku utržit, a potvrdila by to i rekonstrukce, vyšetřovatelé tuto verzi zcela odmítli. Podle nich vraždu spáchal chladnokrevně a s rozvahou, píše deník Bild.
Na otázku, proč mrtvolu manželky rozřezal, odpovídal, že ho zachvátila panika a strach. Podle soudního psychiatra Thomase Knechta je jeho verze nepravděpodobná. „Manžel oběti přišel s jasným plánem, jak chce postupovat, a tak také pracoval,“ řekl.
Strukturovaný přístup k takovým aktům svědčí podle odborníka o chladnokrevnosti. „To také pomáhá pachateli postupovat tak spořádaně hodinu po hodině, nebo dokonce po dnech. Rozřezávání a likvidace mrtvoly po delší dobu vyžaduje kromě extrémního chladu citů také určitou psychickou stabilitu. V případě Thomase bych nemluvil o duševní nemoci, ale o abnormalitě,“ uvedl Knecht. Podle něj bude mít zřejmě poruchu osobnosti. Další šetření by mělo ukázat, jak je porucha vážná.