Článek
Do projektu, který byl zčásti financován vládou, bylo zařazeno 127 dlouhodobých narkomanů, u nichž nebyly úspěšné ostatní druhy léčby. Během měsíce před zahájením programu narkomani spáchali v těchto oblastech 1731 zločinů, zatímco po půl roce to bylo o dvě třetiny méně - 547 zločinů za měsíc.
Výsledky studie podpořily hlasy požadující rozšíření projektu na celou zemi a zdůrazňující, že podobný přístup úspěšně omezuje kriminalitu v Nizozemsku, Švýcarsku a Německu. Odpůrci ale zdůrazňují vysokou cenu legálně předpisovaného heroinu pro narkomany v době, kdy zdravotnictví potřebuje peníze jinde.
Poskytování heroinu na předpis stojí asi 15 000 liber (425 000 korun) na narkomana za rok, tedy asi třikrát víc než v případě jiných způsobů léčby. Podle vedoucího projektu profesora Johna Stranga jsou ale výsledky "velmi pozitivní", protože vedly nejen ke snížení kriminality, ale také k omezení nákladných vězeňských trestů.
Podle ministerstva vnitra přiznávají asi tři čtvrtiny narkomanů užívajících heroin či crack, že kvůli své závislosti spáchali zločin. Podle odhadů, které uvedla BBC, polovina až dvě třetiny zločinů v Británii nějak souvisí s drogami.