Článek
Oběťmi jsou nejen lidé, kteří vlaky cestují, ale i policisté. Vloni se ve vlacích a nádražích stalo více než 25 tisíc násilných trestných činů, což znamená, že denně se jich stane sedm desítek. Ve srovnání s předkoronavirovým rokem 2019 je to zvýšení o více než 42 procent. Tehdy statistika zaznamenala 18 003 násilných trestných činů, píše deník Bild.
Ohromující je také počet sexuálních trestných činů, kterých se vloni stalo 1898, pro porovnání s rokem 2019 (1184) je to nárůst o 60 procent.
Většina z těchto činů byla ve vlacích a na nádražích spáchána cizinci. Nejvíce jich mají na svědomí Syřani, v přehledu figurují také Poláci, Afghánci, Rumuni, Somálci, Turci, Eritrejci, Tunisani, Maročani a Ukrajinci, uvádí německé ministerstvo vnitra.
Smrtelná střelba na nádraží ve Frankfurtu. Policie zadržela občana Turecka
Sexuální trestné činy spáchalo vloni 36 procent cizinců, 27 procent Němců (včetně dvojího občanství) a 37 procent pachatelů je neznámých.
Razantně narůstá násilí proti policistům. V loňském roce se eviduje 2979 útoků na policisty, 793 jich bylo zraněno.
Násilné trestné činy na nádražích a ve vlacích v loňském roce spáchalo 41 procent Němců (včetně dvojího občanství), 32 procent cizinců, 26 procent pachatelů je neznámých a u jednoho procenta je neznámá národnost.
První místo v žebříčku pachatelů násilných trestných činů obsazují překvapivě Poláci, na druhém místě Syřani a třetí příčka patří Afgháncům. Za nimi jsou Turci, Rumuni, Maročani, Ukrajinci, Alžířani, Iráčani a Tunisani.
Ze statistik vyplývá, že k nejnebezpečnějším vlakovým nádražím patří Hamburk, Kolín nad Rýnem a Dortmund.