Článek
Murray serveru řekl, že se společně se Starmerem nechali na začátku 80. let nalákat na inzerát, který sliboval bohaté výdělky z prodeje zmrzliny na pláži ve Francii. Realita, na kterou narazili na jihu Francie, však byla výrazně střídmější než náborové sliby.
„Pláž byla přeplněná dalšími prodejci zmrzliny, protože se všichni nechali obalamutit, že si mohou vydělat stovky liber za den,“ řekl Murray, který odhadl svůj denní výdělek na čtyři francouzské franky.
„A také jsme tehdy zjistili, že to nebylo legální,“ řekl Murray. Oba mladé britské studenty chytila při prodeji bez licence policie.
„Popravdě řečeno, zadrželi mě,“ dodal Murray, který si ale nebyl jistý, zda jeho známý ze studií a současný šéf největší britské opoziční strany také skončil na policejní služebně. „Myslím, že mu zabavili zmrzlinu,“ řekl Murray.
O svobodu přišla zmrzlina
Podle vyjádření mluvčího Labouristické strany nebyl tehdy Starmer zadržen a policie si ani nezaznamenala jeho údaje. „Ztráta svobody se tak týkala jen několika zmrzlin ve slevě,“ uvedl.
Starmer si v politice vybudoval pověst na důsledném dodržování zákonů a norem, díky čemuž se vymezil vůči bývalému premiérovi Borisi Johnsonovi v případě takzvané Partygate neboli porušování pandemických omezení na večírcích v sídle britské vlády.
Podle deníku The Guardian má Starmer mezi politiky přezdívku „Pan pravidlo“. V minulosti navíc předseda labouristů šéfoval prokuratuře.