Článek
Ministři financí se shodli, že se dosáhlo jistých úspěchů v boji s krizí, současně ale vystoupily na povrch rozdíly. Ministři financí se nakonec shodli v nutnosti dále stimulovat ekonomiku a udržovat nízké úrokové sazby. Podle nich by se měl také zvýšit příspěvek Mezinárodního měnového fondu.
Rozdíly připustil i britský ministr hospodářského rozvoje Douglas Alexander. Podle něj se sice všichni shodli, že budou dělat všechno, co je potřeba ,a tak dlouho, jak bude potřeba, aby se podařilo krizi překonat, což je podle něj příznivý signál pro trhy. Na druhou stranu ale musel říci: „Uznalo se, že fiskální odpověď je rozdílná zemi od země.“
Douglas Alexander současně varoval, že pokud by summit G20 nesupěl, mohlo by to být pro světovou ekonomiku riskantní. „Při setkání v Londýně v roce 1931 s svět sešel, ale selhal ve snaze dosáhnout dohody o způsobu, jak si poradit s recesí té doby, a my známe důsledky.“
Prezident Barack Obama popřel, že mezi USA a některými evropskými zeměmi docházelo k roztržce, ale český ministr financí Miroslav Kalousek v nedělních Otázkách Václava Moravce kritizoval právě USA, které tisknou peníze a rozjíždějí inflační spirálu. Naopak pochválil evropské země, které nechtějí dávat další finanční injekce do ekonomiky. „Krize vznikla jako důsledek kultury zadlužovaní. A řešit kulturu zadlužování dalšími dluhy je přilévání benzínu do ohně,“ uvedl Kalousek. [celá zpráva]