Článek
„Znám přesnou totožnost těch čtyř lidí. Vzhledem k zájmům vyšetřování ji ale nemohu uvést,“ řekl generál. „Řeknu jen, že tito lidé jsou bývalými příslušníky silové struktury kontrolované (exprezidentem Michailem) Saakašvilim. Jejich skupině v Kyjevě veleli Givi Targamadze a Gia Baramidze,“ dodal.
Kyjev už počátkem dubna zveřejnil první výsledky vyšetřování. Příkaz k masakru podle nich vydal přímo tehdejší prezident Viktor Janukovyč, na přípravě se měla podílet i ruská tajná služba FSB. Ta to popřela. Střelci údajně pocházeli z řad policie. [celá zpráva]
Advokát: Je to stejné jako za SSSR
Vysoce postavený žalobce zasvěcený do vyšetřování německé televizi WDR řekl, že o oficiální verzi pochybuje. „Moje výsledky se neshodují s tím, co vedení úřadu sdělilo na tiskové konferenci.“
Rovněž právníci obětí si stěžují, že nedostali od vyšetřovatelů žádné informace. „Neřekli, z jakých zbraní byly oběti zastřeleny, nedostali jsme se k lékařským zprávám, nevíme nic. Je to stejné jako za Sovětského svazu a Janukovyče,“ řekl právník.
Zástupce velitele speciální jednotky Sokol Oleksandr Jeršov na zasedání parlamentní vyšetřovací komise potvrdil, že se v kritické dny v sídle vlády nacházeli dva odstřelovači z jeho útvaru, ti ale prý zbraně nepoužili.
Související témata

Uprchlý ukrajinský prezident Viktor Janukovyč

Kyjev
Tehdejší šéf tajné služby SBU Oleksandr Jakymenko vinu za masakr přisuzuje představitelům Majdanu. Snajpři, kteří 20. února pálili do policistů i demonstrantů, se podle něj nacházeli v budově filharmonie. „Za tuto budovu odpovídal velitel Majdanu Parubij,“ prohlásil. Andrij Parubij je nyní šéfem Rady národní bezpečnosti a obrany.