Článek
Ibráhím Sádún dostal ukrajinské občanství v roce 2020 poté, co absolvoval rok vojenského výcviku. Ten byl podmínkou pro studium na letectví na kyjevské polytechnice, uvedl otec. Podle něj se syn míní proti rozsudku smrti odvolat.
I podle marocké Národní rady po lidská práva CDHN má Sádún ukrajinské občanství, napsal server Morocco World News.
Poproste o pomoc pro své občany odsouzené na smrt, vyslechneme vás, vyzval Peskov Londýn
„Jako rodina trpíme tím, že nemáme kontakt s právníkem, abychom si vyměňovali právní informace, a to ještě zvyšuje naše utrpení,“ dodal ve vyjádření podle agentury Reuters Táhar Sádún. Stěžoval si, že se s jeho synem nezachází jako s „válečným zajatcem“, protože se podle něj „dobrovolně“ vzdal.
Separatisté svůj postup hájili tvrzením, že jde o žoldnéře, i když všichni tři odsouzení byli příslušníky ukrajinské námořní pěchoty.
Sádún a Brit Shaun Pinner u soudu popřeli, že by byli žoldnéry. S dalšími obviněními – tedy, že se pokoušeli násilím převzít nebo držet moc, a to ve skupině – souhlasili, uvedla agentura TASS. Pinner se upsal ukrajinské armádě na tři roky a letos mu měla smlouva vypršet
Separatisté začali soudit britské vojáky a Maročana bojující v Mariupolu
Odsouzený Brit Aiden Aslin také odmítá být považován za žoldnéře, protože složil slib ukrajinské armádě. Také se přiznal k násilnému udržování moci.