Článek
Pro ztrátu mandátu hlasovalo 142 poslanců, 32 bylo proti a 24 se hlasování nezúčastnilo. Hlasování se nezúčastnil ani Fekete-Győr, který poté na facebooku informoval, že přišel o poslanecký mandát.
„Vládní poslanci posloužili politické mstě. Jejich jména budou navždy v parlamentních záznamech a tuto ostudu nikdy nebudou moct ze sebe smýt,“ uvedl exposlanec. „Pánové z Fideszu však nepočítají s tím, že kde je tyranie, tam je i odpor! Systém, který je postavený na strachu a pronásledování, má své dny spočítané,“ dodal.
Soud hlavního města Budapešti v říjnu vynesl pravomocný rozsudek, kterým poslance odsoudil k ročnímu trestu s dvouletou podmínkou za násilí proti úřední osobě. Soud konstatoval, že dýmovnice hozená poslancem způsobila těžkosti s dýcháním zasahujícím policistům, kteří vytvořili kordon kolem budovy parlamentu na Kossuthově náměstí při opoziční demonstraci.
Případ se stal v prosinci 2018 a politik, který byl už tehdy poslancem a předsedou strany Momentum, zdůraznil, že svým činem nezpůsobil žádnou škodu a nikdo neutrpěl žádné zranění. Poslanec označil rozsudek za politicky motivovaný a přirovnal ho k politickým procesům v 50. letech minulého století. „Cílem procesu bylo zastrašení a diskreditace politických protivníků ze strany Orbánova režimu,“ řekl Fekete-Győr. Politik věří, že po parlamentních volbách v roce 2026 dojde v Maďarsku ke změně vlády.