Článek
Direkt36.hu a belgický deník De Tijd učinily odhalení společně. „Maďarský úřad pro informace (IH), budapešťská obdoba CIA, cílil na vyšetřovatele z Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF), který v jednom případě vyšetřoval maďarskou firmu vlastněnou Istvánem Tiborczem, zetěm premiéra Viktora Orbána,“ uvedly weby ve zveřejněné zprávě.
Pracovníci OLAF měli být fyzicky sledováni při svých návštěvách Maďarska v letech 2015 až 2017. Zpráva tvrdí, že běžnou praxí IH bylo prohledávání pokojů členů delegace OLAF a stahování informací z jejich notebooků.
Když se portál Politico obrátil v této věci na Orbánova mluvčího Bertalana Havasiho, ten odpověděl větou, že se „nezabývají falešnými zprávami“.
Mluvčí OLAF se k informacím rovněž nechtěl vyjádřit, ale zdůraznil „důležitost možnosti bez překážek vykonávat vyšetřování podvodů, korupce a jiných nezákonných aktivit ovlivňující finanční zájmy Evropské unie“.
Podle výše zmíněných webů je Budapešť delší dobu obviňována ze sledování telefonů novinářů, aktivistů a osobností opozice. Terčem kybernetického útoku se měl stát také nejmenovaný europoslanec, který má velmi kritické názory k dění v Maďarsku.
Web Direkt36 v roce 2021 uvedl, že maďarská vláda zakoupila izraelský špionážní software Pegasus ke sledování novinářů, právníků a opozičních politiků. Tuto informaci však oficiální místa důrazně odmítla.