Hlavní obsah

Letiště v Doněcku ostřelují, tvrdí reportér ruské agentury

Doněck

V blízkosti letiště v Doněcku jsou slyšet exploze, píše server deníku Izvestija. Odkazuje se přitom na zprávy reportéra agentury RIA Novosti, podle kterého se letiště ostřeluje. Během pondělí už byl hlášen jeden výbuch nedaleko letiště.

Foto: Gleb Garanich, Reuters

Ilustrační foto

Článek

Vůdce neuznávané Doněcké lidové republiky Denis Pušilin tvrdí, že v posledních dnech ukrajinské jednotky dramaticky zesílily útoky a situace v regionu se dostala do kritického stavu. Boje se podle něj odehrávají u hranic s Ruskem.

Jeden z velitelů lidové milice doněckých separatistů Eduard Basurin oznámil, že ukrajinské ozbrojené síly začínají uskutečňovat plán invaze na Donbas. Upřesnil, že jsou to dvě místa, a to Luhansk a Mariupol, kde dochází ke střetům.

Situace na Donbasu eskalovala 17. února. Samozvané Doněcké i Luhanské lidové republiky hlásily ostřelování ze strany ukrajinských bezpečnostních sil včetně použití těžkých zbraní. Republiky vyhlásily všeobecnou mobilizaci a evakuují civilní obyvatelstvo na území Ruska.

Ani Kyjev nezůstává pozadu a obviňuje separatisty z ostřelování a útoků na pozice ukrajinských ozbrojených sil.

Výběr článků

Načítám