Článek
Návrh Segreové, která ve svých třinácti letech přežila tábor smrti v Osvětimi, parlamentem prošel i přes nedostatečnou podporu pravicových stran. Od té doby dostává politička na dvě stovky antisemitských výhrůžných zpráv denně.
Policie výhrůžky nebrala na lehkou váhu. Některé z nich byly tak vážné, že se rozhodla jednat a přidělila političce ochranu. Segreovou tak na veřejnosti doprovází vždy minimálně dva policisté.
Politička: Jako kdybych spadla z Marsu
„Přijdu si, jako kdybych spadla z Marsu. Myslela jsem, že komisi proti nenávisti podpoří všichni,“ řekla Segreová listu La Repubblica po hlasování, kterého se zdržely pravicové strany Liga Severu, vedená Matteem Salvinim, Vzhůru Itálie a Bratři Itálie.
Zprávám, které politička dostává, už věnují pozornost vyšetřovatelé společně s italskou protiteroristickou policií, uvedla BBC.
Doživotní senátorka
Liliana Segreová v prosinci 1943 společně se svým otcem utekla před nacisty z Itálie. Do bezpečí ve Švýcarsku se ale nedostala a v lednu 1944 byla s otcem a prarodiči transportována do tábora smrti v Osvětimi, kde byli všichni její příbuzní zabiti.
Ve svých 13 letech pak byla Segreová přesunuta do dalšího tábora, který osvobodili sovětští vojáci.
Italský prezident Sergio Mattarella jmenoval v roce 2018 Segreovou doživotní senátorkou.
V Itálii žije přibližně 30 tisíc lidí, kteří se hlásí k židovské komunitě. Přibližně 7,5 tisíce italských Židů zemřelo během holokaustu.