Článek
„Naši pozornost věnujeme samozřejmě nejvíc islámskému terorismu, chuligánům a dalším porušením zákona, každodennímu zločinu, násilnému zločinu, ale tentokrát také kybernetickým útokům,“ řekla Faeserová při vítání 350 zahraničních policistů, kteří budou v Německu během turnaje nasazeni.
Po útocích během turnaje již volaly skupiny jako Islámský stát. Ten k útokům na evropských fotbalových stadionech vybízel již krátce po masakru v ruské koncertní síni Crocus City Hall. „Naše bezpečnostní autority proto mají islamistickou scénu pevně na mušce,“ uvedla Faeserová, přičemž dodala, že momentálně pořadatelé o žádném konkrétním plánu neví.
Německo očekává, že na stadiony během zápasů dorazí celkem 2,7 milionu lidí a dalších 12 milionů se dostaví na venkovní promítání ve fanzónách. Největší z nich bude před berlínskou Braniborskou bránou. Fanzóny byly velmi populární součástí již fotbalového mistrovství světa pořádaného v Německu před osmnácti lety.
Podvodník se vstupenkami na MS v hokeji prodával padělky i na fotbalové Euro
Nyní však panuje obava, že by se do nich mohlo přenést napětí z konfliktů na Ukrajině nebo Blízkém východě či napětí způsobené vzestupem krajní pravice napříč Evropou. „Někteří lidé se snaží tyto konflikty přinést do naší země,“ varovala Faeserová s tím, že projevy nenávisti a propaganda nebudou během turnaje na německých ulicích tolerovány.
Na turnaji bude každý hrací den nasazeno kolem 22 tisíc policistů. Německé bezpečnostní složky na identifikaci možných hrozeb pracují se svými zahraničními partnery a také zpřísnily kontroly na státních hranicích.