Článek
"Takové plýtvání penězi," řekl listu Hampshire Chronicle místní obyvatel Simon Dixon. "Naprosté mrhání penězi. Zajímalo by mě, čí to byl nápad," rozčiloval se.
Student Winchesterská univerzity Henry Osbourne se pro změnu ptá, "proč nedostali studenti možnost hlasovat o tom, čí sochu v kampusu chtějí mít". A další z obyvatel Michelle Coombsová dodává: "Myslím, že samotná socha je opravdu dobrá. Ale Greta nemá žádné spojení s Winchesterskou univerzitou, nebo se pletu?"
Nový druh vodního šneka se jmenuje po Gretě Thunbergové
Odhalení sochy Grety Thunbergové odsoudila také studentská unie univerzity, která tvrdí, že s ní její objednání a odhalení nebylo konzultováno.
Zelená a spravedlivá univerzita
Vysvětlení nabízí sama autorka skulptury nazvané Make a Difference (Udělej to jinak) Christina Charlesworthové. "Univerzita chtěla sochu Grety, protože je to velmi 'zelená univerzita' a měli pocit, že Greta bude inspirací pro všechny studenty," vysvětlovala.
Podle deníku The Daily Mail se navíc chtělo vedení školy přihlásit k „hodnotám udržitelnosti a sociální spravedlnosti“, které s Gretou sdílí.
Greta Thunbergová vešla ve světovou známost v roce 2018, kdy si jejích protestů za ochranu klimatu začala všímat švédská a později i světová média. Od té doby se jí dostává štědré publicity a díky ní i pozornosti významných světových politiků. Thunbergová se setkala například s německou kancléřkou Angelou Merkelovou nebo promluvila na půdě Organizace spojených národů.