Článek
„Malá Sophie jednoho dne navštívila Paříž a potkala velkou dámu, která rozzářila noční nebe. Jak se jmenuješ ty magické monstrum? Mí návštěvníci mi říkají Eiffelova věž,“ začíná báseň z Macronova pera.
A special birthday present for Sophie, 13 today: President @EmmanuelMacron's reply to her poem on the #EiffelTower. Bon anniversaire Sophie! pic.twitter.com/NxMTbikMBm
— French Embassy UK (@FranceintheUK) 1. listopadu 2017
Dívka adresovala dopis do Elysejského paláce po dubnové návštěvě francouzské metropole, v níž ji jedna z nejnavštěvovanějších památek světa uchvátila.
Ambasáda reprodukovala Macronovu báseň jak ve francouzštině, tak v angličtině. Prezident v básni zastoupil „starou dámu”, jak se Eiffelově věži také přezdívá, a mimo jiné napsal: „Jak mi lichotíš! Tak málo básníků v současnosti pěje chválu na mou pařížskou duši.”
Macron často zdůrazňuje svou lásku k literatuře a umění. Vyjadřovacími schopnostmi, ať již z řečnického pultu či chopením se pera, se ostatně snažila předvádět většina francouzských prezidentů, z nichž někteří se pustili i do psaní románů, jako například Valéry Giscard D'Estaing.