Článek
„Obrázek je urážkou mých předků, mé rodiny a myslím, že i urážkou republiky,“ reagovala Obonová. Ještě v pátek na Twitteru napsala: „Zdá se, že už nemůžeme nic říct, naštěstí ale pořád můžeme psát rasistické sra***, což tahle kresba dokazuje.“
„Špinaví Židé.“ Skandování na demonstraci proti rasismu v Paříži se zvrhlo
Na poslankyni levicové strany Nepodrobená Francie Obonovou, která má předky v Gabonu, reagovali na sociálních sítích sami zástupci časopisu. Bránili se, že obrázek znázorňuje fiktivní příběh, který vyobrazuje hrůzy otroctví organizovaných Afričany v 18. století.
Il paraît 'Qu'on-Peut-Pu-Rien-Dire' #BienPensance. Heureusement on peut encore écrire de la merde raciste dans un torchon illustrée par les images d'une députée française noire africaine repeinte en esclave...
— Députée Obono (@Deputee_Obono) August 28, 2020
L'extrême-droite, odieuse, bête et cruelle. Bref, égale à elle-même. pic.twitter.com/EupKSXZ207
Zástupce šéfredaktora Valeurs Actuelles Tugdual Denis v sobotu pro televizi BFMTV uvedl, že chápe symboliku Obonové a nabídl jí osobní omluvu s tím, že takhle „časopis vypadá jako rasistický“, nicméně příběh, který kresba symbolizuje, bránil.
L'Oréal už na své kosmetice nebude uvádět odkaz na bělicí účinky
Obonové se francouzští politici zastali. Obálku časopisu kritizoval premiér Jean Castex i prezident Emmanuel Macron, který političce osobně telefonoval. CNN ale připomíná, že právě Macron v říjnu roku 2019 poskytl časopisu rozhovor na téma migrace. Chtěl si tím údajně získat pravicové voliče.