Článek
„Nic takového. Fico jde do útoku a předpovídá další oběti,“ upozornil Denník N ve svém komentáři. Pode listu je ve videu zkoncentrovaný Ficův plán pro nejbližší měsíce a roky.
„Je v něm vidět, jaké techniky na to použije. Základ je v tom, že slova nemají svůj skutečný význam. Říká jedno, ale myslí si pravý opak. Říká, že nechce mstu a odpouští, ale vzápětí obviní média a opozici, že jsou za atentát odpovědné. Premiér mluví o odpuštění, ale ve skutečnosti vyhrožuje. Opozici, médiím, spojencům v Evropské unii a NATO. V podstatě každému, kdo s jeho politikou a názory nesouhlasí,“ konstatuje Denník N.
Podle deníku Sme si Fico vybral místo smíření cestu hledání kolektivních viníků. „Ano, stal se obětí nenávisti, jenže tuto nenávist také on léta pomáhal budovat. Robert Fico promluvil. A nemluvil o smíření,“ konstatoval list.
Kritika opozice
Předseda opozičního Progresivního Slovenska Michal Šimečka konstatoval, že na politice Roberta Fica se nic nezměnilo.
„Jeho první vystoupení po atentátu bylo politickým zklamáním. Místo toho, aby aktivně přispěl ke společenskému smíru, nazval atentátníka ‚aktivistou politické opozice‘ a opakoval konspirace o celosvětovém spiknutí Sorose proti Slovensku,“ řekl Šimečka.
Podle opoziční strany Svoboda a Solidarita (SaS) je reakce Roberta Fica na atentát v přímém rozporu s voláním po uklidnění společnosti.
„Ostře se ohrazuji proti jakémukoli spojování atentátníka a jeho činu s naší politikou založenou na věcné a odborné kritice,“ reagoval předseda SaS Branislav Gröhling. „Robert Fico měl příležitost překročit svůj stín a svou minulost. Mohl ukázat velikost státníka. Takhle se naše společnost nejenže nikam nepohne, naopak, rozdělení a nenávist budou ještě větší,“ dodal Gröhling.