Článek
„Myslím, že jsme v Německu donedávna neodváděli dost dobrou práci a že bude třeba ji zlepšit,” řekl Zuckerberg o přístupu k nenávistným komentářům, které se objevovaly na sociální síti na adresu přistěhovalců. „Pro nenávistné příspěvky není na Facebooku a v naší komunitě místo,” uvedl.
Podle Zuckerberga bude nyní sociální síť přistupovat v Německu k uprchlíkům jako ke skupině, která potřebuje mimořádnou ochranu, a podle toho bude vyhodnocovat i příspěvky, které se jich týkají. V budoucnu by se tato pravidla měla rozšířit a uplatňovat po celém světě.
KOMENTÁŘ DNE: | |
---|---|
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem |
Facebook v minulosti čelil v Německu silné kritice, že nemaže dostatečně důsledně xenofobní komentáře, a to ani poté, co na ně někteří uživatelé přímo upozorní.
Jeden právník z bavorského Würzburgu kvůli tomu dokonce podal na manažery společnosti trestní oznámení. Kancléřka Angela Merkelová pak o problému v září mluvila přímo s Zuckerbergem. Sociální síť nyní xenofobní příspěvky a komentáře vyzývající k násilí maže mnohem častěji.
Související témata:
Německo je během nynější migrační krize jednou z hlavních zemí, kam směřují běženci, převážně z Blízkého východu a severní Afriky. V loňském roce jich do Německa přišlo téměř 1,1 miliónu.