Článek
V Marseille podle policie demonstrovalo 5200 lidí. Výrazně převládali odboráři, „žluté vesty” byly vidět uprostřed průvodu. „Naše požadavky jsou shodné. Je třeba být spolu,“ uvedla penzistka Brigitte, která podle svých slov pobírá penzi ve výši 680 eur (asi 17 500 Kč). Přidala se k „žlutým vestám“, ale tvrdí, že „nastala chvíle, kdy se všechny boje musí spojit, protože bez sblížení stran a odborů nedosáhneme ničeho“.
V Lyonu podle policejního odhadu bylo mezi 4300 demonstranty asi 500 „žlutých vest“. „Jsou to už tři měsíce, co demonstrujeme, a je třeba se posunout dál, a tak jsme udělali tento krok: odbory nás vyzvaly, tak jsme tady. Uvidíme, zda (odboráři) odpoví, až je zavoláme,“ prohlásil podle AFP Fabrice, jeden z aktivistů.
Demonstrace narušily dopravu na kruhových objezdech a silnicích v Normandii a také v departementu Gard na jihu země, což jsou regiony, kde je hnutí tzv. žlutých vest od svého vzniku velmi silné.
Ve Štrasburku vyšlo do průvodu okolo 1500 lidí, v Caen se policie dopočítala asi 2500 lidí, 2200 v přístavu Havre, 2300 v Clermont-Ferrandu, 1300 v Tours, 500 v Rennes či několika stovek v Sète a Boulogne.
Univerzitu v Bordeaux zablokovali studenti. Stávka byla ohlášena v pařížském dopravním podniku RATP, železnicích SNCF či v rozhlase Radio France. Podle ministerstva školství stávkovalo pět procent učitelů a učitelek.
V Paříži, kde byla například uzavřena Eiffelova věž, se má generální tajemník CGT Philippe Martinez zúčastnit pochodu naplánovaného od radnice na náměstí Svornosti. Přitom ještě v listopadu odmítal jakékoli spojení s „žlutými vestami” kvůli jejich výpadům proti daním a kvůli obavám z oživení krajní pravice.