Článek
„Není to slučitelné s hodnotami dánské společnosti a je neuctivé skrývat svou tvář během interakcí ve veřejném prostoru," zdůvodnil Poulsen záměr svého kabinetu. Návrh příslušného zákona dostanou k posouzení nevládní organizace na ochranu lidských práv.
Středopravá vláda naznačila ochotu zapracovat do něj jejich případné připomínky. Na jaře pak hodlá normativní akt předložit parlamentu, který jej nejspíš schválí vzhledem k podpoře kabinetu mezi poslanci.
Předloha zákona výslovně stanoví, že příkladem zakázaného oblečení je burka a nikáb, tedy oděvy, které muslimkám zakrývají celé tělo a ponechávají jen mřížku nebo úzký průhled pro oči. Neexistují přitom úřední údaje, kolik žen v Dánsku chodí takto zahaleno. Poulsen sám připouští, že jich není mnoho.
V případě porušení zákazu počítá právní předpis s pokutou ve výši až 1000 dánských korun (přibližně 3400 Kč). Opakované přestupky mají provinilce přijít až na 10 tisíc dánských korun.
Jako první v Evropě zakázala zahalování obličeje na veřejnosti Francie. Učinila tak v roce 2011 a po ní přijaly stejná či podobná opatření Německo, Rakousko, Belgie, Nizozemsko a Bulharsko.