Článek
Lavrov čínskému představiteli děkoval za „vyváženou pozici“ Číny. „Sergej Lavrov dal najevo vděk čínské straně za její vyváženou pozici ohledně ukrajinské krize, vysoce ocenil ochotu Pekingu hrát pozitivní roli v jejím řešení,“ stojí v krátkém prohlášení ruského ministerstva. Lavrov také zopakoval, že Moskva je ochotná jednat s Kyjevem, ten se tomu ale brání. Kyjev jednání podmiňuje stažením ruských vojsk z ukrajinských území.
Zvláštní čínský zmocněnec Li Chuej dorazil do Moskvy na závěr svého evropského turné, během nějž se pokoušel moderovat diskusi o ukončení války na Ukrajině jak přímo v napadené zemi, tak v Polsku, ve Francii, v Německu a v belgickém Bruselu.
Jak napsal list The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na západní představitele znalé obsahu jednání Li Chueje v metropolích napříč kontinentem, zvláštní čínský zmocněnec pro euroasijský region tlumočil jasný vzkaz: spojenci USA v Evropě by měli prosazovat svou (názorovou) autonomii a naléhat na okamžité zastavení palby.
Rusku by podle čínského zmocněnce měly být ponechány „ty části jeho menšího souseda (Ukrajiny), které nyní okupuje“, napsal WSJ s odvoláním na své zdroje. Odpovědí Li Chuejovi od evropských vyjednavačů mělo být ujištění, že se Evropa podpory Ukrajiny nezřekne.

Čínský zmocněnec jednal s Lavrovem o Ukrajině
První zastávkou Li Chueje byla právě Ukrajina. Tamní ministr zahraničí Dmytro Kuleba po setkání zopakoval ukrajinský postoj a zdůraznil, že jeho země „nepřijme žádné návrhy, které by zahrnovaly ztrátu jejího území nebo zmrazení konfliktu“.