Článek
Starosta na Facebooku uvedl, že se ve spolupráci s policií se snaží ilegálním závodům zabránit. Na ulicích Törökvész a Pusztaszeri bylo rozmístěno sedm stacionárních radarů na měření rychlosti.
„Společně s policií se snažíme provádět častější noční kontroly, abychom zabránili tomuto protizákonnému chování a ohrožování bezpečnosti silničního provozu ve snaze zabezpečit klid našich obyvatel,“ uvedl Őrsi.
Pokuty bez váhání zaplatí
Podle starosty bylo jen v průběhu uplynulých nocí uděleno několik tuctů vysokých pokut za rychlou jízdu. Őrsi připouští, že v případě majitele vozu v ceně například 15 milionů korun pokuta nic neřeší, majitel ji bez sebemenšího zaváhání vyplatí a pokračuje v nebezpečném řádění.
„V řadě evropských zemí proto zavedli dočasné nebo trvalé zabavení vozů. To by už majitelé těchto drahých vozů určitě pocítili,“ konstatoval starosta.
S ilegálními nočními závody se maďarská metropole potýkala také v polovině devadesátých let minulého století. Policie to tehdy vyřešila originálním nápadem, když majitele drahých a rychlých vozů pozvala, aby závodili na okruhu Hungaroring u Budapešti. Na této trati se každoročně konají i závody vozů Formule 1.