Článek
Charles například k tehdejší válce v Iráku napsal, že britské jednotky tam nemají dostatek prostředků ke své misi. "Obávám se, že to je jen další příklad toho, že naše ozbrojené síly jsou pověřovány ohromně náročnými úkoly (zvláště v Iráku), aniž by měly nezbytné prostředky," napsal podle Reuters korunní princ v roce 2004 premiérovi Tonymu Blairovi.
KOMENTÁŘ DNE:
Lyžařské Nagano - Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>
Jako první žádal o přístup k dopisům deník The Guardian už v roce 2005. Ale všechny vlády zveřejnění blokovaly. Podle britské nepsané ústavy má monarcha zůstat politicky neutrální a ministři se obávali, že zveřejnění dopisů může poškodit korunního prince, vysvětlil Reuters. I současný premiér David Cameron řekl, že konečné březnové rozhodnutí justice ho "zklamalo".
Šestašedesátiletý Charles podle AP k případu dříve řekl, že by chtěl lepší ochranu svého soukromí. Dnes jeho tisková služba vydala prohlášení, v němž dopisy obhajovala. Následník trůnu podle prohlášení vyjadřoval obavy ohledně otázek, o kterých veřejně hovořil, například o postavení farmářů, zachování historických budov či lepší přípravě učitelů. "Princ se ve všech případech zabýval věcmi veřejného zájmu a hledal praktické cesty k jejich řešení," uvedla podle AP Charlesova tisková služba.